• Pts. Haz 17th, 2024

BASIN TOPLANTILARI

BASIN TOPLANTISI-BASIN TOPLANTILARI- HABERLERİ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Avcılar ilçe binasını açtı

ByYilmaz Parlar

Eyl 6, 2021


Ali Babacan “ Türkiye’yi hızla huzura, barışa ve adalete götüreceğiz.

Açılış konuşmasında Babacan “Artık işler değişiyor; gelin, yepyeni bir birliktelikle umut olalım; Türkiye’ye DEVA olalım.

Senelerce mücadele ederek kazandığımız hakların hepsinin teminatı biziz. Kazanılmış haklardan tek bir gram dahi eksilmesine müsaade etmeyiz ancak gasp edilen hakların iadesi için sonuna kadar çalışırız.”dedi

Açılışda; partinin önemli isimlerinden açılışa gelenler Avcılar parti taraftarlarına tanıtıldı.   Avcılar İlçe Başkanı Selçuk Akgül ve İstanbul İl Başkanı Dr. Erhan Erol konuşması sonrası DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan uzun süren tezahüratlarlar ile sahnede yerini aldı.

Çoşkulu gençlerin Türkiye umudu olarak sloganına Babacan   “Türkiye’nin umudu sizlersiniz” diyerek sözlerine başladı.

Önemli mesajları sıraladı;

-“Bizim yolumuz belli ve ilkelerimiz net. Umudumuz diri, başımız dik. Bizim mayamızda sevgi, saygı, barış ve huzur var”  

-“Türkiye’yi, öfkeye teslim etmeyeceğiz. Azgın azınlığa geçit vermeyeceğiz. Ülkemizi rövanştan beslenen azgın bir azınlığa bırakmamakta kararlıyız. İktidar değiştikten sonra böyle bir şeye izin vermeyiz.”

-“Adaletsiz hesaplaşma huzur getirmez. Biz bu lanetli yola girmeyeceğiz. Ülkemizi intikamdan, rövanştan beslenen azgın bir azınlığa bırakmamakta da kararlıyız.”

-“Devletin her kademesini her kimlikten vatandaşımıza açacağız.”

-“Bizim yolumuz belli ve ilkelerimiz net. Umudumuz diri, başımız dik. Bizim mayamızda sevgi, saygı, barış ve huzur var. Biz kavgadan beslenen bir siyasi hareket değiliz. Biz öfkeyi hitabet sanatı olarak sunanlardan da değiliz. Biz gerçeğiz. Neysek oyuz. Hayalimizde herkesin kendisini özgür ve eşit hissettiği bir Türkiye var.”

-“Artık işler değişiyor; gelin, yepyeni bir birliktelikle umut olalım; Türkiye’ye deva olalım. Senelerce mücadele ederek kazandığımız hakların hepsinin teminatı biziz. Kazanılmış haklardan tek bir gram dahi eksilmesine müsaade etmeyiz ancak gasp edilen hakların iadesi için sonuna kadar çalışırız.”

Babacan, “Alevi vatandaşlarımızın derneğine uğradık. ‘Türkiye’de 900 küsur kaymakam var, bir tane Alevi kaymakam olmaz mı?’ dediler. Bu ayrıştırıcı yönetim zihniyetini tarihe gömeceğiz. Liyakati esas alacağız, tek tipçi zihniyete son vereceğiz.”

-“DEVA Partisi kadroları olarak bu sorumluluğu üzerimizde sonuna kadar hissediyoruz. Her adımımızı bu sorumluluk bilinciyle atıyoruz.” Şeklinde mesajların açılımlarını uzun uzun izah etdi.

Konuşmasının ardından Babacan, partisinin Avcılar ilçe binasının açılışını kurdele keserek gerçekleştirdi.

yilmazparlar@yahoo.com

Bir cevap yazın