• Pts. May 20th, 2024

BASIN TOPLANTILARI

BASIN TOPLANTISI-BASIN TOPLANTILARI- HABERLERİ

LONCA Medya Beylikdüdü Dijital Medya Öncüsü,

ByYilmaz Parlar

Eyl 4, 2023

Belediye Başkanlığını Mehmet Murat Çalık’ın yaptığı Beylikdüzü’nde geleneksel Sevgi Barış Buluşmaları fuarı Cumhuriyetimizin 100 yıl dönümü kapsamında çok daha renkli geçti.

Fuarda en köşe taşı sayılan yerde standını açan LONCA Medya Bilgi çağında Kent Rehberi programını da tanıtdı. Kent Rehberi yazılım programı akıllı şehrin en önemli hayatımızı kolaylaştıran bize sınırsız zaman kazandıran anahtarlardan biri..

Lonca Medya kendi sektöründe Bilgi çağına uyumuyla ön saf sıralara kendini taşımış. Nurhayat Varol, Durbey Duran ortaklarının yanı sıra zengin değerli çalışanlardan oluşan Lonca Medya, Dijital ve Klasik medyanın tüm ögelerine sahip kuruluş..

Nedir? Dijital Medyanın Önemi…

Dijital medya, çevrimiçi olarak tükettiğimiz her şeyi kapsar. Dijital mobil cihazlar, tablet bilgisayarlar ve geleneksel bilgisayarlar aracılığıyla verilerin teknolojik arayüzler aracılığıyla, hedef kitleye ilgi çekici ve kullanışlı bir şekilde sunulmasını sağlayacak şekilde yayılmasıdır.

Dijital medya sektörü gelişiyor ve işletmeler, sektördeki yatırımlarını en üst düzeye çıkararak bu büyümeden yararlanmaya giderek daha fazla istekli oluyor.

Bu ihtiyaç, ister şirket markalarını tanıtmak için tasarlanmış web siteleri, ister gazete ve süreli yayınların dijital baskıları olsun, yeni materyallerin üretiminde sürekli iyileştirmeleri gerektirmektedir.

Özellikle dijital medyadaki teknolojik gelişmelerin bir sonucu olarak giderek artan sayıda insan Medya, Eğlence ve Bilgi hizmetlerine yönelik tercihlerini değiştiriyor. 

Dahası, günlük yaşamlarımızda köklü değişiklikler yapılıyor. İnsanların birbirleriyle iletişim kurmasının ve ilişki kurmasının çok çeşitli yolları vardır. Duyularındaki ve psikolojilerindeki değişim dikkat çekicidir. Kişisel ve profesyonel yaşamın iç içe geçmesi ve anlık bilgiye olan talep nedeniyle bağlantı süreleri artıyor.

İnsanların dijital medyayla etkileşimlerinde güvenilip güvenilemeyeceği konusu giderek daha fazla ilgi görüyor. Genç nesillerin davranış değişikliğini teşvik ettiği yollar var, ancak aynı zamanda yaşlı nesillerin şaşırtıcı derecede kısa sürede “yetiştiği” yollar da var.

Ancak son yıllarda dijital pazarlamanın önemi önemli ölçüde değişti. Müşterilerin bir şirketi nasıl algıladığı temel hale geldi. Bir web sitesine ve dağınık bir Reklam kampanyasına sahip olmak artık işleri kesmiyor. 

İş dünyasındasınız ancak etkili entegre dijital pazarlama teknikleriniz yok, değil mi? Bu nedenle zaman size karşıdır.

İnternet modern yaşamın her alanına yerleştikçe çevrimiçi reklamcılığın önemi giderek daha belirgin hale geliyor.

Bu şekilde önemini özetlediğimiz Dijital medyanın inovatif fikirlerle değerini artıran Lonca Medya habercilik yanı sıra her sektörün çözüm ortağı olmuş.

Ayrıca Lonca Medya destek verdiği Beylikdüzü Elazığlar Derneğinin Elazığ Gastronomisini tanıtım kapsamındaki çiğ Köfte partisi sunumuna Fuarda Lonca medya standında ev sahipliği yaptı.

Dernek Başkanı İş insanı  Feyzi Özcan ve yönetim kurul üyelerince hazır yuğrulan çiğ köfteler Fuar ziyaretcilerine ikram edildi.

Fuarların önemi Nedir?

Eğlence ve sosyal fonksiyonlarının da katkısıyla yılın belirli zamanlarında geniş çevrelerden alıcı ve satıcıları alışveriş için bir araya getiren geleneksel fuarlar, ticaret tarihinin en renkli örnekleri arasında yer alıyor. 

Günümüz geleneksel fuarların eski ihtişamlı ve prestijli günlerinden oldukça uzakta olduğuna şüphe yoktur. Bununla birlikte, gelişen ve gelişen perakende ticari faaliyetlerin henüz yaklaşamadığı ilçe çevrelerde geleneksel fuarlar önemli bir cazibe merkezi olmaya devam etmektedir. 

Ayrıca, geleneksel fuarlar yerel ve geleneksel zenginliklerin tanıtılmasına aracılık ettiği gibi aynı zamanda yerel toplumun kültürel gelişimine de katkıda bulunmaktadır. 

Mekansal ve zamansal bir dağılım düzeni sergileyen geleneksel fuarlar, birbirine bağlı bir şekilde bölgesel, hatta ulusal bir ticaret sistemi oluşturuyor. 

İlçe fuarlarda Gurur duyulacak bir şey, Projelerini sergide görmek başlı başına bir ödül. Kazanmanın ve Kaybetmenin Önemini Öğretir. Bir Buluşma Yeridir. Herkes İçin Neşeyi Artırırlar. Hayatınızı Değiştirir. Yaşam Boyu Temel Becerileri Geliştirirler. Başkalarının ihtiyaçlarını kendinizinkilerin önüne koymayı öğretir.

yilmazparlar@yahoo.com